1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız [email protected]'dan bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

22. Dinlendirici Oyunlar - Yutturmam

'ANASINIFI OYUN ÖRNEKLERİ' forumunda Emel Hoca tarafından 9 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Emel Hoca

  Emel Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  2,988
  Alınan Beğeniler:
  0

  Dinlendirici Oyunlar - Yutturmam


  Oynanış: Oturularak oynanır. Oyuncular birer eş seçerler. Oyun, öğretmenin anlatmaya başlayacağı bir hikaye ile başlar.

  - Dün pazara gittim. çok güzel bir karpuz gördüm. Dikkatli bakınca tam ortasında bir minik kurtçuk bana bakıyordu. Gülümsedim.Karpuzu aldım eve getirdim. Kurtçuğa ''sakın başını dışarı çıkartma, seni okula götüreceğim, dedim. bugün okula gelirken karpuzu yanımda getirdim. Evirdim, çevirdim (eller ile çevirme hareketi yapılır) İçinde kurtçuk olan karpuzu Fatih'in ağzına attım, der. oyunun bu bölümünde Fatih hiç sesini çıkarmaz. Eşi: ''YUtturmam'',der. oyunu başlatan sorar: ''Ya ne yaparsın?'', der. Fatih'in eşi yanıt verir: ''Eviririm, çeviririm (bir arkadaşının adını söyler.) ağzına atarım, der. Oyun böylece devam eder. Unutup ''yutturmam''demeyen eş ve kendi eşinin ağzına atan oyuncu, o yiyeceği yemiş sayılır. Diğer oyuncular durumu fark edip üç defa el çırparak ''AFİYET OLSUN''derler.

  Başkanın anlatacağı yeni bir hikaye ile oyun yeniden başlar.  Dinlendirici Oyunlar Arşivimden
   

Bu Sayfayı Paylaş


 • Okul Öncesi

  OkulOncesi.net Yenilenen arayüzü ve yazılımı ile siz değerli öğretmenlerimizin kolay kullanımı için yeniledik. Cepten, tabletten her türlü cihazdan kolay erişim imkanı bulunmaktadır. Okul Öncesi etkinlikleri için doğru sitedesiniz.
 • OkulOncesi.net Reklam

  OkulOncesi.net reklam işlemleri için [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.