1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com veya 0506 296 64 94 ten bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

48-60 Ay Çocukları için Gelişim Kontrol Listesi

'Diğer Evrak ve Çizelgeler' forumunda Emel Hoca tarafından 25 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

 1. Emel Hoca

  Emel Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  2,988
  Alınan Beğeniler:
  0
 2. Emine Hoca

  Emine Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  1,213
  Alınan Beğeniler:
  0

  Paylaştığınız için teşekkürler :)
   
 3. karamel_arzu

  karamel_arzu Yeni Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  0

  Emel hocam gelişim kontrol listelerini ne zaman ve ne sıklıkla doldurmamız gerekiyor?Bu konuda herkes farklı birşey söylüyor:)Ben size güvendim size sormak istedim:)
   
 4. Z.Zerrin Çiftçi

  Z.Zerrin Çiftçi Kayıtlı Üye

  Katılım:
  27 Ekim 2011
  Mesaj:
  1,733
  Alınan Beğeniler:
  0

  çok teşekkürler
   
 5. Emel Hoca

  Emel Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  2,988
  Alınan Beğeniler:
  0

  Sevgili karamel_arzu; Güveniniz için teşekkürler.:)

  Gelişim kontrol listesi sene ortası ve sene sonunda dolduruluyor. Eğer sizin okulunuz pilot okul ise gelişim kontrol listesinin çocuk okula başladığı hafta da doldurululması şartı getirildi. Bence bu gerekliydi. Çünkü yarı dönemde doldurulan formunun neye göre kıyaslama yapılacağı belli değildi. İster pilot okul olun, ister olmayın, kendiniz için sene başında da mutlaka doldurun, derim.

  Bir şey daha. Lütfen formlarını 'müfettişler istiyor', diye değil, çocuklarınızın gelişim durumlarını ideal ölçebilmek amaçlı doldurun.
  Kolay gelsin.
   
 6. karamel_arzu

  karamel_arzu Yeni Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  0

  Emel Öğretmenim
  Bilgilendirmeniz için teşekkürler.Ben de geçen senelerde sene başı ortası ve sonu şeklinde dolduruyordum fakat bu sene yeni bir okula geldim diğer arkadaşım benden daha tecrübeli o bana sadece sene başında dolduruyoruz dedi benim de kafam karıştı:)O zaman kontrol olmuyor ki dedim içimden ne işe yarayacak?İyi ki size sordum:)
  Evet bu formlar müfettişler için dolduruluyorsa sadece kağıt israfı ama çocukların değerlendirmesi içinse mükemmel araçlar oluyor.
  Bu arada belirtmeden geçemeyeceğim dün Önce Okulöncesinin İstanbul seminerinde çok kulaklarınızı çınlattım:)Gelengül Haktanır hocam anlattıkça sizin planlarınızın ne kadar da mükemmel olduğunu söyledim yanımdakilere:))
  Gerçekten çok teşekkür ediyorum kendi adıma, sizden ve planlarınızda çok faydalanıyorum ve bu sene ilk defa sizin yıllık planınızı rehber alarak kendi günlük planlarımı hazırlayacağım:)
  Okulöncesi öğretmenin sadece kesme yapıştırma ,boya yaptırmayan yaptırdığın da bunları birer fırsat eğitimine çeviren biri olduğunu hep savundum.
  Umarım ilerde sizin gibi idealist ve başarılı bir öğretmen olurum:)
  Tekrar teşekkürler
   
 7. Emel Hoca

  Emel Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  2,988
  Alınan Beğeniler:
  0

  Öğretmenim beni çok şımarttınız. :29: Övgü dolu sözlerinize çok teşekkür ederim.

  Belirli bir deneyime sahip isem; emekli olmama rağmen hala sürekli öğrenme, kendimi geliştirme ile elde ediyorum.  Ben de duygularımı şöyle ifade etmek istiyorum;

  MEM in düzenlediği seminerler genelde 'can sıkıcı'', 'bizi ilgilendirecek tek kelime söylenmedi', gibi söylemlerle sona erer.

  Oysa insan istedikten sonra bizi ilgilendirmeyen konu içinden bile dağarcığı zenginleştirecek olan bilgiyi süzgeçten geçirmeyi bilmekten geçer.

  Eğitimci; her ortamda bilgilerini arttırabilmeyi başarandır.  Bazen erken emekli olduğuma çok üzülüyorum. Çünkü deneyimlerimi paylaşabileceğim uygulama öğrencilerim yok. :(

  Şimdi ise herkes çok bilgili, deneyimli öğretmenin bilgilerine hiç gerek yok. :geber:  Ama bir yandan da görüyorum ki uzaktan da olsa ışığımı yansıttığım gençler var. İşte bu bana gurur veriyor. :003:

  karamel_arzu öğretmenim; ben eminim ki böylesine olumlu eleştiri ve kıyaslama yapabilen bir öğretmen, seneler geçtikçe dağarcığını zenginleştirecek, çok mükemmel bir öğretmen olacak, deneyimlerini çevresindeki herkese fırsat buldukça paylaşacaktır.

  Sizin benden daha idealist ve başarılı bir öğretmen olduğunuza eminim.:)
   
 8. karamel_arzu

  karamel_arzu Yeni Üye

  Katılım:
  10 Kasım 2011
  Mesaj:
  6
  Alınan Beğeniler:
  0  Ben de çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için:)Tahmininizden çok daha fazla kişiye ilham verdiğinizden şüpheniz olmasın :)
  Işığınız hiç sönmesin:)

  :29:
   
 9. başaksaa

  başaksaa Yeni Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2012
  Mesaj:
  4
  Alınan Beğeniler:
  0

  Emel öğretmenim gelişim kontrol listesi ve bütün yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim... Sizin deneyiminiz bize ışık oluyor.. İyi ki varsınız...
   
 10. Emel Hoca

  Emel Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  2,988
  Alınan Beğeniler:
  0

  :021: ONUR VERİCİ YORUMLARIN İÇİN ÇOK SAĞ OL ÖĞRETMENİM.
   

Bu Sayfayı Paylaş