Neler yeni

Ben Büyüyorum

Emine Hoca

Kayıtlı Üye
BEN BÜYÜYORUM

* Artık size daha az ihtiyacım var ve bazı sorumlulukları alabilirim.
* Davranışlarım ile sizleri mutlu etmekten hoşlanırım.Olumlu pekiştireçlere ne dersiniz?
* Sürekli konuşup sürekli sorular sorar ve neden niçinlere daha fazla cevap bulmaya çalışırım.
* Herhangi bir beceriyi kazanabilmek için büyük bir sabır gösterebilirim.
* Her zaman olmasa bile kendi giysilerimin düğmelerini çözebilir,ilikleyebilir ve fermuarımı kapatabilirim.
* Yiyecekler için doğru araç gereçleri kullanabilirim,ekmeğimin üzerine yumuşak şeyleri sürebilirim LÜTFEN FIRSAT verin.
* Tuvalete gitmem gerektiğinde uykumdan uyanabilir ve bütün gece altımı kuru tutabilirim.
* Sırtım,boynum,ensem hariç kendim yıkanabilirim.
* Sizlerin gerçek hayatta yaptıklarınızı tekrarlamaktan çok hoşlanırım.DİKKAT!
* Kendi yaşıtlarım küçük gruplarla oynar; grubun isteğini ve kendi isteklerimi yaptırabilmek için çaba harcarım.
* Hikaye dinlemekten ve anlatmaktan keyif alırım.Çoğu zaman siz yoruluncaya kadar dinleyebilirim.
* Sayılara olan ilgime inanamazsınız.Bildiğim sayıları kullanarak gördüğüm tüm nesneleri sayabilirim.
* Resim ve müzik çok ilgimi çeker.
* Ev,ağaç,insan gibi tanıdık figürleri artık kolayca çizmeye başlayabilirim.
* Makasla basit şekilleri keser ve de yapıştırırım.
* Bir resmi %90 sınırları içinde kalarak boyayabilirim.
* Salıncakta kendim hızlanıp yavaşlayarak sallanabilirim.
* Fırsat verildiğinde ayakkabılarımı giyer,bağcıkta yardım etmenize izin veririm.
* Evde ve okulda kuralları daha kolay benimser ve uygularım.
* Karanlıktan ve kaybolmaktan korkarım.Gece uykudan ağlayarak uyanır ve neden korktuğumu anlamakta güçlük çekebilirim.

ÖNEMLİ OLAN SİZİN BU DAVRANIŞIMDAN KORKMAMANIZ.
Beni kucaklayın ve sakinleştirin...

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos