Neler yeni

Cumhuriyet Bayramı İçin Kalpli Atatürk Çerçeveleri

Selma Hoca

Kayıtlı Üye
cumhuriyet bayramı boyamaları
cumhuriyet bayramı etkinlikleri
Atatürk boyamaları
Atatürk çerçeveleri
29 ekim etkinlikleri
29 ekim boyamaları​

Tasarım ve düzenleme bana aittir.

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Yine harikalar yaratmışsın Selma öğretmenim.:) Emeklerine sağlık.

hocam bunlar çok güzelllll ama bnm derdm büyükk çocuklarm belli bi kelıbı boyayamıolar kalem tutamıolar kesim yapamıolar :(

Selma Hoca

Kayıtlı Üye
hocam bunlar çok güzelllll ama bnm derdm büyükk çocuklarm belli bi kelıbı boyayamıolar kalem tutamıolar kesim yapamıolar :(
Hocam daha ben ilk günden makas verdim ellerine şeritler halinde kağıtlar dağıttım onları kare kare keserek çiçek, meyve v.b figürlere yapıştırdılar.Üç dört etkinliğimiz bu şekilde şerit kesme ile oldu.Sonra geometrik şekilli figürler verdim daire, üçgen v.b onlarla etkinlikler yaptık.Bu süreçte kimi daireyi ortadan kesti kimi çizdiğim çizginin çok içinden veya dışından ama bu şekilde hergün farklı etkinlikler yaptırdım ve şimdi hepside kesebiliyor.Makas kullanma konusunda iyi olmayanların elinden tutarak kağıtsız sadece makas tutma ve açma kapama çalışmaları yaptırdım.Boyama konusunda kimisi çok iyi kimiside istediğim düzeyde değil ama önemli olan onların çokta güzel boyamaları değil aşama göstermeleri.Bu aşama zamanla olacaktır siz etkinliği verin yaptıkları çalışma iyide olsa kötüde olsa müdahale etmeyin, çok güzel olmuş diyerek pekiştirin,zamanla çok daha iyi olacaktır.

ama grup çalışması yapamıolar bu şekilde güzel çalışmalar ortaya çıkarabileceğimi sanmıyorum umarm düzelir:(

ama grup çalışması yapamıolar bu şekilde güzel çalışmalar ortaya çıkarabileceğimi sanmıyorum umarm düzelir:(
,

Hocam sizde çiçekli kalpli çerçeveler yerine onların rastgele kestikleri elişi kağıtlarından rengarenk çerçeveler hazırlayabilirsiniz.Ortaya bir Atatürk resmi koyun etrafına da yapıştırıcı kontrolü sizde olacak şekilde mozaik çalışmasına benzer bir çalışma yaptırabilirsiniz.Kalıplara bağlı kalmayın.Kendiniz üretmeye çalışın.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos