1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com veya 0506 296 64 94 ten bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

Hangi Meslek?

'Drama Etkinlik Örnekleri' forumunda Burcu Hoca tarafından 17 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

 1. Burcu Hoca

  Burcu Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  994
  Alınan Beğeniler:
  2

  Amaç ve Kazanımlar

  SDA

  A10: Toplumsal yaşamın nasıl sürdüğünü kavrayabilme

  K1: Toplumda farklı rollere sahip kişiler olduğunu söyler.

  K2: Aynı kişinin farklı rolleri olduğunu söyler.

  Malzeme:

  Farklı meslek gruplarına (ulaşım, sağlık, güvenlik, eğitim,vb.) ait kişilerin resimleri ya da çizimleri; bu kişilerin sıkça kullandıkları nesneler (itfaiye şapkası, beyaz önlük, düdük, telsiz, şırınga, kepçe vb.), içi görünmeyen bir torba ya da boş bir kutu.

  Uygulama:

  Çocuklara farklı meslek sahibi kişilerin neler yaptıklarını öğrenecekleri söylenir.

  * Doktor, öğretmen, itfaiyeci, manav, aşçı, polis, diş hekimi, şoför vb. meslekleri sürdüren kişilerin resimleri tek tek gösterilir.
  * Aynı zamanda eğer bu meslege ait kişilerin kullandığı bir nesne varsa o da kullanılır.
  * Her bir meslek grubuna ait kişilerin ne yaptıkları sırasıyla çocuklara sorulur. Örneğin, “İtfaiyeci ne yapar? Hastalandığımızda bizi kim iyileştirir?” gibi.
  * Daha sonra torbaya ya da kutuya getirilen malzemeler yerleştirilir.
  * Her çocuğun torbadan/kutudan bir malzeme seçmesi istenir. Seçtiği malzemenin hangi meslek grubuna ait olduğunun ve nasıl kullanıldığını arkadaşlarına anlatması istenir.
  * Eğer veliler arasında konuşulan meslek gruplarından kişiler varsa bir gün sınıfta misafir edilerek, çocuklarla sohbet etmeleri sağlanır.
  alıntı
   

Bu Sayfayı Paylaş