1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız [email protected]'dan bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

Isındırıcı Çalışmalar - Öykü Oluşturma Aşamaları

'Drama Etkinlik Örnekleri' forumunda Emel Hoca tarafından 24 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

 1. Emel Hoca

  Emel Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  2,988
  Alınan Beğeniler:
  0

  Isındırıcı Çalışmalar
  Isınma çalışmaları
  dramatizasyon
  öykü oluşturma aşamaları
  masal oluşturma aşamaları
  hikaye oluşturma aşamaları
  drama çalışmaları
  drama etkinlikleri


  BİLİNEN BİR MASALI BİRER CÜMLE İLE ANLATMA : Bilinen bir masal, birer cümle ile anlatılır. En sondaki oyuncu masalın sonunu söyler.  MASAL OLUŞTURMA : Daire olunarak oturulur. Herkes sıra ile bir tümce kurarak masal anlatmaya başlar. Dairenin en sonundaki masalın sonunu söyler. Oluşturulan bu öykü not alınır. Bir başka gün değişiklik yapılarak yeniden gündeme getirilir. ( Olayları oluş sırasına göre söyleme davranışı kazandıran bir tekniktir. )

  DRAMATİZASYON : Bilinen masallar seçilir. Gruplar oluşturulur. Masal kahramanlarının duyguları sorulur. ( İyi, kötü gibi...) Örn Pamuk prenses masalda iyi kalpli iken burada kötü kalpli olduğu düşünülür. Ne gibi kötülük yapabileceği grup üyeleri tarafından tasarlanır. Gruplar masal kahramanlarını, değiştirdikleri yeni rolleri ile dramatize ederler.

  SON ÇALIŞMA : 3 masal seçilir. Masallardan üç kahraman alınır. 3-5 kişilik gruplar oluşturulur. Tartışılır. Roller alınır. Yeni oluşturulan masal grupça dramatize edilir.  ÇAĞDAŞ DRAMA DERNEĞİ KURSU
  ( AFYON - 09 / 13 EYLÜL 2002 )

  Eğitmenler : Fatma AKFIRAT, Aynur EĞİTMEN

  11.09.2002
   
 2. büşrra

  büşrra Yeni Üye

  Katılım:
  17 Şubat 2014
  Mesaj:
  12
  Alınan Beğeniler:
  0
  hocam kac yas cocuklaryla yapılabılır?
   

Bu Sayfayı Paylaş


 • Okul Öncesi

  OkulOncesi.net Yenilenen arayüzü ve yazılımı ile siz değerli öğretmenlerimizin kolay kullanımı için yeniledik. Cepten, tabletten her türlü cihazdan kolay erişim imkanı bulunmaktadır. Okul Öncesi etkinlikleri için doğru sitedesiniz.
 • OkulOncesi.net Reklam

  OkulOncesi.net reklam işlemleri için [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.