1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com veya 0506 296 64 94 ten bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
    Duyuruyu Kapat

Kırmızı Balık Eğitim Seti (48 Ay +)

'Mavi Yunus Okul Öncesi Yayınları Ürünleri' forumunda Mavi Yunus Yayınları tarafından 21 Haziran 2013 tarihinde açılan konu

1. Mavi Yunus Yayınları

Alınan Beğeniler:
    0

Mavi Yunus Okul Öncesi Yayınlarından Çıkan Kırmızı Balık Eğitim Seti, sıralı 8 kitap ve aile katılım dosyasından oluşmaktadır. Eylül ayında okula uyum süreci, haziran ayında da çocukların daha çok açık hava etkinliklerinden yararlanması dikkate alındı; bu aylara kitap hazırlanmadı. Ancak ekim ve mayıs aylarına ait kitapların sayfa sayıları diğer aylara göre daha fazla tutuldu. Bu nedenle 1 ve 8. kitaplar 48 sayfa, diğer aylara ait kitaplar ise 40 sayfa olarak planlandı.

Okul öncesi geleceğe hazırlıktır. Geleceğe çocuklarımızı doğru ve nitelikli hazırlayabilmek için size Kırmızı Balık Eğitim Seti gerekli…

1. Kırmızı Balık 1-8 (sıralı 8 ayrı kitap, spiralli, 40-48 sayfa, 21x30,5 cm, 110 g)
    2. Ailemle Etkinliklerim - Aile Katılım Dosyası (31 fasikül, 124 sayfa, 21x30,5 cm, 100 g)

Kırmızı Balık Eğitim Seti, MEB Okul Öncesi Eğitimi Programı ve 48 ay ve üstü çocukların gelişim özellikleri dikkate alınarak basitten zora doğru hazırlandı. Etkinlikler, kazanım ve göstergeleri destekleyecek şekilde, çocuk merkezli olarak planlandı.

Kırmızı Balık Eğitim Seti’nde yer verilen etkinlik örnekleri:
    • Programda yer alan temel kavramlar
    • Dikkat ve hafıza çalışmaları
    • Grafik çalışmaları
    • Labirent çalışmaları
    • Problem çözme ve tahmin çalışmaları
    • Yaratıcılık
    • Simetri
    • Nefes, ses ve ritim çalışmaları
    • Fonolojik duyarlılık (sesleri hissetme, ayırt etme)
    • Görsel algı çalışmaları
    • Dinleme, konuşma ve öykü çalışmaları
    • Sosyal-duygusal beceri geliştirme çalışmaları
    • Değerler eğitimi
    • Okuma-yazma farkındalığı
    • Kalem kullanma ve el-göz koordinasyonu çalışmaları
    • Öz bakım becerilerini geliştirme çalışmaları
    • Belirli günler ve haftalar vb.

Her kitabın arkasında belirli gün ve haftalara yönelik birer etkinlik ve bu etkinliklere ait 50x70 cm boyutlarında etkinlik posterlerine yer verilmiştir.

Ailemle Etkinliklerim – Aile Katılım Dosyası’nda her hafta için bir fasikül ve ailelerin çocuklarıyla yapabileceği boya tariflerine yer verilen özel bir fasikül olmak üzere toplam 31 fasikül yer almaktadır. Ailelerin çocuklarıyla birlikte yaparak yaşayarak öğrenebilecekleri etkinlikler (her haftaya dört etkinlik) için yetişkine öneri başlığıyla etkinlik önerilerine yer verildi.

Okullara Toplu Satışlarda Verilen Destek Ürünler

Okullara Toplu Satışlarda Verilen Destek Ürünler Listesi:
    1. Bir takım Kırmızı Balık Eğitim Seti (8 kitap)
    2. Ailemle Etkinliklerim (Aile Katılım Dosyası, 31 fasikül)
    3. İşitsel Dikkat kitabı + Audio CD’si
    4. Belirli Gün ve Haftalar kitabı
    5. Belirli Gün ve Haftalar Grup Etkinlikleri Posterleri (8 adet, 50x70cm)
    6. Öğrenme Merkezlerine Ait Görselli Levhalar (19x41 cm, 6 adet)
    7. Eğlenceli Eğitici Zarlar (3 adet)
    8. Etkinlik Havuzu + Planlar (CD ile)
    9. Kavram Posterleri (Mevsimler 1-2, Şekiller, Renkler, Sayılar 1-10, Atatürk Köşesi, Mevcut Grafiği, Boy Grafiği)
    10. Rontlar CD’si
    11. Sınıf Defteri
    12. Program ve Yönetmelik Kitabı
    13. Başarı Belgesi (48 ay+, öğrenci sayısı kadar)
    14. Ödül Çıkartmaları

2. nslmuğla

nslmuğla Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

benim sınıfımda şu an 5 öğrenci var. kırmızı balık setini aldım öğrencilerime ama sayı olarak az olduğumuz için öğretmen seti verilmedi dolayısıyla plan da yok elimde. diğer ürünler çok fazla önem taşımıyordu benim için ama plan olmayınca aldığım setin de bir önemi kalmadı. Zaten kendi oluşturduğum arşivim var etkinlik sıkıntısı çekmiyordum. bu konuda yardım edebilirseniz sevinirim.

3. Mavi Yunus Yayınları

Alınan Beğeniler:
    0

Nslmuğla rumuzla
    Değerli Öğretmenim

Lütfen ekteki linkten kişisel bilgilerinizi bize iletin. Size planlarla ilgili acilen yardımcı olalım.

Saygılar.

Sipariş ve Bilgi Talep Formu

.

4. aslıöğretmen

aslıöğretmen Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

merhabalar hocam ben bu seti öğrencilerime almak istiyorum fakat velilere bilgi amaçlı fiyat vermem gerekiyor bu yüzden ne kadar olduğunu öğrenebilir miyim?

Bu Sayfayı Paylaş