1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız [email protected]'dan bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

Kola şişesinden uçak yapımı

'Kutu ve Şişelerden Yapılan Etkinlikler' forumunda Musa BAL tarafından 21 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. Musa BAL

  Musa BAL Administrator

  Katılım:
  19 Eylül 2011
  Mesaj:
  441
  Alınan Beğeniler:
  1

  Şişeden Uçak Yapımı Uygulamalı

  [​IMG]


  Malzemeler:
  Pet şişe, kapak,  Uygulanışı: Çocuklarla taşıtlar hakkında sohbet edilir. Hangi taşıtın nerede gittiği hakkında çocuklara sorular sorulur, cevapları alınır. Havada giden taşıtların neler olduğu çocuklara sorulur. Çocuklara bugün bir hava taşıtı yapacakları söylenir. Çocukların önüne pet şişeler, kapaklar ve kağıt malzemeleri konur ve çocuklara hangi taşıtı yapacağımız sorulur. Çocukların yanıtları alınır. Elimizdeki şişelerin hangi hava taşıtına benzediği sorulur. Uçak yanıtı desteklenir. Çocuklardan uçakların çıkardıkları sesleri hep birlikte çıkarmaları istenir. Çocuklardan önce şişelerini istedikleri gibi kaplamaları istenir. Kanatlarını yapmak için kartonlar verilir. Kanatları yapıştırılır. Kapaktan da göz yapılır. Çocuklar uçaklarını kalemlerle istedikleri gibi süslerler ve aksesuar yaparlar. Etkinlikleri biten çocuklar uçaklarını ellerine alarak sınıfta uçururlar ve uçak sesi taklidi yaparlar.


  Yöntem ve teknikler: Benzetişim, soru cevap


  Amaç ve kazanımlar:
  PMA
  Amaç 2. El ve göz koordinasyonu gerektiren belirli hareketleri yapabilme
  Kazanımlar
  14. Malzemeleri istenilen nitelikte yapıştırır.
  DA
  Amaç 1. Sesleri ayırt edebilme
  Kazanımlar
  4. Verilen sese benzer sesler çıkarır
   

Bu Sayfayı Paylaş


 • Okul Öncesi

  OkulOncesi.net Yenilenen arayüzü ve yazılımı ile siz değerli öğretmenlerimizin kolay kullanımı için yeniledik. Cepten, tabletten her türlü cihazdan kolay erişim imkanı bulunmaktadır. Okul Öncesi etkinlikleri için doğru sitedesiniz.
 • OkulOncesi.net Reklam

  OkulOncesi.net reklam işlemleri için [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.