1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız [email protected]'dan bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

Mantar Ev Yapımı

'Kutu ve Şişelerden Yapılan Etkinlikler' forumunda Musa BAL tarafından 21 Aralık 2011 tarihinde açılan konu

 1. Musa BAL

  Musa BAL Administrator

  Katılım:
  19 Eylül 2011
  Mesaj:
  441
  Alınan Beğeniler:
  1

  Jöle kutusundan yapılmış bir mantar ev örneği

  [​IMG]


  Malzemeler:
  Bir adet yuvarlar kutu. Kartonlar.  Uygulanışı: Çocuklara bugün mantar ev yapacakları söylenir. Her çocuğa yuvarlar kutular verilir. Masalara değişik renklerde kartonlar konulur. Kutunun şekli ile ilgili olarak çocuklarla konuşulur. Çocuklara bu kutunun şeklinin nelere benzediği sorulur ve bu kutunun şekline benzeyen nesnelerden örnekler vermeleri istenir. Kutular kartonlarla kaplanır. Her çocuğa bir adet istekleri doğrultusunda yuvalar kutunun çapının yaklaşık iki katı büyüklüğünde yuvarlak çizilmiş kartonlar verilir. Verilen kartonların merkezi işaretlidir. Çocuklar önce yuvarlağı keserler arkasından kenar bir noktadan o merkeze doğru keserler. Kesilen yerden yuvarlak biraz sıkıştırılır ve yapıştırılır. Oluşan şekil huniye benzer ve evin çatısı olur. Şimdi de çocuklara evlerinin mantara bezemesi için benekler yapmaları söylenir. Çocuklardan az önce konuşulan şekle benzeyen(yuvarlak) değişik büyüklüklerde karton kesmeleri ve çatıya yapıştırmaları söylenir. Öğretmenin daha önce hazırladığı kapı ve pencere kalıpları çocuklara verilir ve çocuklar bunları keserek evlerinin kapı ve pencerelerini yaparlar. Bu işlem de bittiğinde çocuklar evlerini istedikleri gibi süslerler. İsteyen evini bir kartonun üzerine yapıştırarak bahçe de yapabilir.


  Yöntem ve teknikler: Soru cevap, bireysel çalışma

  Amaç ve kazanımlar:
  PMA
  Amaç 2. El ve göz koordinasyonu gerektiren belirli hareketleri yapabilme
  Kazanımlar
  8. Nesneleri yeni şekiller oluşturacak biçimde bir araya getirir.
  13. Malzemeleri istenilen nitelikte keser.
  14. Malzemeleri istenilen nitelikte yapıştırır.
   

Bu Sayfayı Paylaş


 • Okul Öncesi

  OkulOncesi.net Yenilenen arayüzü ve yazılımı ile siz değerli öğretmenlerimizin kolay kullanımı için yeniledik. Cepten, tabletten her türlü cihazdan kolay erişim imkanı bulunmaktadır. Okul Öncesi etkinlikleri için doğru sitedesiniz.
 • OkulOncesi.net Reklam

  OkulOncesi.net reklam işlemleri için [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.