1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com veya 0506 296 64 94 ten bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

MEB'DEN MÜDÜRLERE DERS KİTABI UYARISI !

'YÖNETMELİK, KANUN, TÜZÜK VS.' forumunda Musa BAL tarafından 28 Eylül 2012 tarihinde açılan konu

 1. Musa BAL

  Musa BAL Administrator

  Katılım:
  19 Eylül 2011
  Mesaj:
  441
  Alınan Beğeniler:
  1

  MEB'DEN MÜDÜRLERE DERS KİTABI UYARISI !

  MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ;Ders Kitabı ve Eğitim Aracı konulu yazı yayımlayarak İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin gerekli tedbirleri almasını istedi.


  MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü “Ders Kitabı ve Eğitim Aracı” konulu yazı yayımlayarak İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin gerekli tedbirleri almasını istedi.


  Yayımlanan yazıda şu ifadelere yer verilmektedir

  Bakanlığımız baskısı ders kitapları ile diğer eğitim araçları, Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilerek Tebliğler Dergisinde yayımlanmaktadır.Millî Eğitim Bakanlığı Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği’nin "Öğrencilere Aldırılmayacak Kitaplar" başlığı altında yer alan 37 nci maddesinde; "Bakanlık tarafından belirlenmeyen ders kitapları ile okutulacak diğer eğitim araçları öğrencilere aldırılamaz." denilmektedir.


  Söz konusu madde hükmüne rağmen özellikle yabancı dil derslerine yönelik Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilmeyen ders kitabı ile diğer eğitim aracı olarak yer alan yardımcı ders kitaplarının aldırıldığına dair öğrenci ve veliler tarafından Bakanlığımıza çeşitli bildirimler yapılmaktadır.

  Konunun ilinizde Genel Müdürlüğümüze bağlı okullara duyurulması, ilgili mevzuat hükümlerine uyulması ve duyarlılık içinde izlenerek gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğini rica ederim.

  Resmi Yazının Aslı:

  [​IMG]


  Okul Öncesinde Yardımcı Kaynak Kullanımı
  Anasınıflarında set kullanımı
  Anaokullarında ders kitabı kullanımı

   

Bu Sayfayı Paylaş