1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com veya 0506 296 64 94 ten bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
    Duyuruyu Kapat

Öğrenme Merkezleri Nasıl Olacak (Resimli Model)

'Öğrenme Merkezleri (Yeni)' forumunda Meltem Hoca tarafından 1 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

1. Meltem Hoca

Alınan Beğeniler:
    1
    Sınıflarımızdaki İlgi Köşeleri, yeni okul öncesi eğitim programında Öğrenme Merkezleri olarak değiştirilmiştir. Program kitabımızda örnek verilen Öğrenme Merkezleri Modeli;

Öğrenme Merkezine Göre Düzenlenmiş Örnek Sınıflardan Görüntüler:

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

[​IMG][​IMG]

2. Hacer Hoca

Hacer Hoca Moderator

Alınan Beğeniler:
    2
    Böyle bir sınıf için öncelikle fiziksel ortamın uygun olması gerek..

Şartları çok iyi bir okulda çalışıyor olmama rağmen TAM ANLAMIYLA benzemiyor açıkcası :(

3. Hale Öğretmen

Alınan Beğeniler:
    0
    teşekkürler öğretmenim...

4. pınar yurdatapan

pınar yurdatapan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Diyelim ki bir atilim yaptilar ve siniflarimizi bu sekilde duzenlediler. Iyi olur. Fakat boyle bir sinifta kontrolun saglanmasi icin sinifta en az 3 kisi olunmalidir. Aksi takdirde kucuk yas grubunda bu sistemi oturtabilmek icin ciddi anlamda zaman gecmesi gerekir kaldi ki ogrendikleri zaman bile her turlu guvenlik onlemi icin tek basimiza yetismemiz mumkun degildir. Neyse insllah boyle bir sinifimiz olur ileride:))

5. Emel Hoca

Emel Hoca Moderator

Alınan Beğeniler:
    0
    Pınar öğretmenim; Köşeler arasında uzun paravan ya da duvar olmadıktan sonra kontrol kaybedilmez. Resim dikkatli incelendiğinde herşey öğretmenin göz seviyesinde, üzerinde değil.

Böyle bir oluşum için her şeyden önce büyük m2 lazım. Küçücük sınıflarda bazı öğretmenler kisisel dolaplarla duvarların önünü kapatıp köşelere yer bırakmıyorlar.

Böyle olamasa bile köşe dolapları sırt sırta konup farklı köşeler oluşturulabilir. Önemli olan istemek. Biraz yaratıcı düşünce ile yapamayacağımız şey yok.

6. Selma Hoca

Selma Hoca Moderator

Alınan Beğeniler:
    1
    benim sınıfım çok küçük ve hareket alanım çok kısıtlı.

7. tubik nisan

tubik nisan Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    sanırım adım adım gerçekleştirilmek istenen eğitim şekli montessori eğitimi keşke yeterli alanlar sağlansada sınıflarımız böyle olabilse

8. own

own Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    farklı ve ayrıntılı serbest zaman etkinliği arıyorum yardımcı olursanız sevinirim?

9. Z.Zerrin Çiftçi

Z.Zerrin Çiftçi Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  10. turk.nisa

turk.nisa Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    böyle bir sınıfı 10 m2 bir odada nasıl yapabiliriz?

11. osman2037

osman2037 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar ben mersinde bir anaokulunda müdür yardımcısıyım bu yeni sınıf düzenine göre dolap yaptırmam gerekiyor ancak kimse bilgi sahibi değil canlı bir fotoğrof bile bulamadım bu müfredatı kullanan dolap ve köşe sistemi yapan varsa rica etsem fotoğraf koyabilirlermi şimdiden teşekür ederim.

12. dilektunç

dilektunç Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    stajımı yaptığım okul şuan öğrenme merkezi şeklinde düzenlendi,çokta daha iyi oldu :) diğer şekilde kalıp gibi oluyordu serbest zaman-oyun,türkçe dil arka arkaya giriyorduk en azından şimdi çocuk kendi seçiyor merkezini :-D ben çok beğendim öğrenmişte oldum :-D

13. ser_tuu

ser_tuu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bizim okulda da sadece bir şubenin düzenlenmesi tamamlandı

14. semra66

semra66 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar, böyle bir sınıf yaptık diyelim kontrolü de sağladık, oyun etkinliği nasıl olacak? oyuna geniş alan gerekir oyun salonumuz yok ki

15. minik

minik Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  16. minik

minik Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  17. minik

minik Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  18. minik

minik Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  19. minik

minik Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
  20. camilya

camilya Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    biz şu an mevcut durumda bile sınıfımızın tertip düzenini sağlayamıyoruz,temizlikçi yok bişiy yok,merkezleri yapacaz sınıf panayır yerine dönecek,acaba kim düzeltip temizleyecek bu bölümleri,artık materyaller bir tarafta,fen ve doğa materyalleri bir tarafta,boyalar,giysiler vs.............hadi bakalım.....dünya turu yaptılar ya güçlendirme projesinde masa başında sistem değiştiriyorlar,en iyiyi yapmak için iyiyi yok ediyorlar,en iyi için önce alt yapını kur ,yok olmaz illa ağır aksak olacak daha yeni program seminerini almadık dönem ortası oldu,iki seminer dönemi boş boş beklettiler...

Bu Sayfayı Paylaş