1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız [email protected]'dan bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

Öğretmen Sevgisi - Tanışma (Okulun İlk Günü)

'İlköğretim, Okula Uyum' forumunda Meltem Hoca tarafından 3 Kasım 2011 tarihinde açılan konu

 1. Meltem Hoca

  Katılım:
  19 Eylül 2011
  Mesaj:
  1,089
  Alınan Beğeniler:
  1

  ÖĞRETMEN SEVGİSİ – TANIŞMA
  Oyun: Öğretmen çocukların dolabına önceden şeker, çikolata vs. sürpriz hediyeler koyar sınıfa gelen çocuk ismini söyleyip dolabındaki hediyeyi alıp yerine oturur. Bütün çocuklar aynı şekilde devam eder.
  Örnek: sınıfa çocuk sayısı kadar balon asılır. İçerisine v.s. konulur. Her gelen çocuk adını söyleyip 1 balon patlatır. Şekerini alıp yerine oturur.
  Okulun ilk günü hediyeleşme: okulun ilk günü her çocuk bir hediye ile gelir. Öğretmenin belirlediği bir arkadaşına verir. Ve çocuklar arasında kaynaşma sağlanır. (çocuk ve veli okul açılmadan önceki hafta öğretmen ile tanışmak için toplantı yapılabilir.)

  * Veli ve çocuk öğretmen ile tanışmaya geldiğinde öğretmen veliye gizlice çocuk için küçük hediye verir. Veli eve gittiğinde çocuğun yastığının altına koyar. Veli bu hediyeyi öğretmenin gönderdi diyerek çocuğun öğretmene ısınması sağlanabilir.
  * Veli çocuğa sende öğretmenin için bir resim yapabilirsin diyebilir. Çocuk resmi okulun ilk günü getirip öğretmene hediye edebilir. Resimler panoda sergilenebilir.

  Öğretmenin Kendini Tanıtması ve Çocuğa sınıfının İsminin Öğretilmesi


  Şiir:

  Yüzün güzel kalbin sıcak
  Açtın bana hemen kucak
  Bir annemde sensin benim
  Benim canım öğretmenim


  Şiir:

  Benim adım Ayşe,
  Ayşe Çokbilmiş (Çocuk adını ve soyadını söyler)
  6 Yaşındayım
  Tomurcuklar sınıfındayım.


  (Alıntıdır).
   
 2. atnin

  atnin Yeni Üye

  Katılım:
  6 Haziran 2012
  Mesaj:
  1
  Alınan Beğeniler:
  0
  ağlum ilk okul 1 e diyor bizim 2. okulumuz taşınma nedeni ile okul deyişikligi oldu ve uum sağlıyamadı daha önce ki okulda ögretmenden dayak yedi oğlum hızlı yazamıyor diye şimdiki gittigi okulda ise ögretmni sınıfta bıraktı oğlumu bırakma lükxsü varmıdır ve herdefasında sen yapamasın sen okuyamasın diyor oğlum içine kapanık bir çoçuktu hepten kapandı dünden buyana ağlıyor yemek yemiyor ögretmeni sınıfta bıraktı diyerek oğlum sınıfımızın en iri yarı cocugu dur gelişim süreçi diyerlerine göre önde ögretmenimiz bunları söyledi fazla yemek yemesin boyu benim boyumu gececek diyerekten cocugun yanında buşekilde bize azarlar tarzda konuşuyor her toplantıda rencide ediyor ve dünde yazılı kagıt imzalattı olunuz başaramadı ben ögretemedim birdaha okusun birinci sınıfı diyor ne yapmam gerek babası dahi oğluna üzülüyor oğlum ana okuluna gidemedi bazı nedenlerden dolayı ama yazı yazıyor okuyordu tranvatik bir ola yaşadı bunları ögretmenine anlattıgım halde bize oğlunuzula bizat yakından ilgilenecegim dedi ama ilgilenmedi haberli habersiz sınıfına giderdim ögretmen ya tlf la konuşuyor yada dışarı cıkmış sigara içiyordu cocuklar sınıfta birbirlerini hırpalıordu oğlumun önlüyünü ırtmışlarıdı ama neden se yinede ceza alan oğlum oldu lütfen yardım edin
   
 3. Emel Hoca

  Emel Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  2,988
  Alınan Beğeniler:
  0

  Sevgili atinin; Çocuğunuzu bir psikologa götürdünüz mü? Durumu okul psikologu ile görüştünüz mü?


  Travmatik bir olay yaşadı, demişsiniz. Bu nasıl bir travmaydı?


  Okuyan, yazabilen bir çocuğu öğretmen sınıfta bırakmaz. Lütfen isteğinizi ''Aile Katılımı'' ya da ''Etkinlik İstekleri'' bölümlerinden birine konu açarak ve yazım hatalarına dikkat ederek belirtiniz.


  Böylece size öneri getirecek birçok meslektaşım olacaktır.
   
 4. Selma Hoca

  Selma Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  1,386
  Alınan Beğeniler:
  2
  teşekkürler meltem öğretmenim.
   

Bu Sayfayı Paylaş


 • Okul Öncesi

  OkulOncesi.net Yenilenen arayüzü ve yazılımı ile siz değerli öğretmenlerimizin kolay kullanımı için yeniledik. Cepten, tabletten her türlü cihazdan kolay erişim imkanı bulunmaktadır. Okul Öncesi etkinlikleri için doğru sitedesiniz.
 • OkulOncesi.net Reklam

  OkulOncesi.net reklam işlemleri için [email protected] adresinden iletişime geçebilirsiniz.