Neler yeni

Öğretmen Sevgisi - Tanışma (Okulun İlk Günü)

Meltem Hoca

Kayıtlı Üye
ÖĞRETMEN SEVGİSİ – TANIŞMA
Oyun: Öğretmen çocukların dolabına önceden şeker, çikolata vs. sürpriz hediyeler koyar sınıfa gelen çocuk ismini söyleyip dolabındaki hediyeyi alıp yerine oturur. Bütün çocuklar aynı şekilde devam eder.
Örnek: sınıfa çocuk sayısı kadar balon asılır. İçerisine v.s. konulur. Her gelen çocuk adını söyleyip 1 balon patlatır. Şekerini alıp yerine oturur.
Okulun ilk günü hediyeleşme: okulun ilk günü her çocuk bir hediye ile gelir. Öğretmenin belirlediği bir arkadaşına verir. Ve çocuklar arasında kaynaşma sağlanır. (çocuk ve veli okul açılmadan önceki hafta öğretmen ile tanışmak için toplantı yapılabilir.)

* Veli ve çocuk öğretmen ile tanışmaya geldiğinde öğretmen veliye gizlice çocuk için küçük hediye verir. Veli eve gittiğinde çocuğun yastığının altına koyar. Veli bu hediyeyi öğretmenin gönderdi diyerek çocuğun öğretmene ısınması sağlanabilir.
* Veli çocuğa sende öğretmenin için bir resim yapabilirsin diyebilir. Çocuk resmi okulun ilk günü getirip öğretmene hediye edebilir. Resimler panoda sergilenebilir.

Öğretmenin Kendini Tanıtması ve Çocuğa sınıfının İsminin Öğretilmesi

Şiir:

Yüzün güzel kalbin sıcak
Açtın bana hemen kucak
Bir annemde sensin benim
Benim canım öğretmenim

Şiir:

Benim adım Ayşe,
Ayşe Çokbilmiş (Çocuk adını ve soyadını söyler)
6 Yaşındayım
Tomurcuklar sınıfındayım.

(Alıntıdır).

atnin

Yeni Üye
ağlum ilk okul 1 e diyor bizim 2. okulumuz taşınma nedeni ile okul deyişikligi oldu ve uum sağlıyamadı daha önce ki okulda ögretmenden dayak yedi oğlum hızlı yazamıyor diye şimdiki gittigi okulda ise ögretmni sınıfta bıraktı oğlumu bırakma lükxsü varmıdır ve herdefasında sen yapamasın sen okuyamasın diyor oğlum içine kapanık bir çoçuktu hepten kapandı dünden buyana ağlıyor yemek yemiyor ögretmeni sınıfta bıraktı diyerek oğlum sınıfımızın en iri yarı cocugu dur gelişim süreçi diyerlerine göre önde ögretmenimiz bunları söyledi fazla yemek yemesin boyu benim boyumu gececek diyerekten cocugun yanında buşekilde bize azarlar tarzda konuşuyor her toplantıda rencide ediyor ve dünde yazılı kagıt imzalattı olunuz başaramadı ben ögretemedim birdaha okusun birinci sınıfı diyor ne yapmam gerek babası dahi oğluna üzülüyor oğlum ana okuluna gidemedi bazı nedenlerden dolayı ama yazı yazıyor okuyordu tranvatik bir ola yaşadı bunları ögretmenine anlattıgım halde bize oğlunuzula bizat yakından ilgilenecegim dedi ama ilgilenmedi haberli habersiz sınıfına giderdim ögretmen ya tlf la konuşuyor yada dışarı cıkmış sigara içiyordu cocuklar sınıfta birbirlerini hırpalıordu oğlumun önlüyünü ırtmışlarıdı ama neden se yinede ceza alan oğlum oldu lütfen yardım edin

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
ağlum ilk okul 1 e diyor bizim 2. okulumuz taşınma nedeni ile okul deyişikligi oldu ve uum sağlıyamadı daha önce ki okulda ögretmenden dayak yedi oğlum hızlı yazamıyor diye şimdiki gittigi okulda ise ögretmni sınıfta bıraktı oğlumu bırakma lükxsü varmıdır ve herdefasında sen yapamasın sen okuyamasın diyor oğlum içine kapanık bir çoçuktu hepten kapandı dünden buyana ağlıyor yemek yemiyor ögretmeni sınıfta bıraktı diyerek oğlum sınıfımızın en iri yarı cocugu dur gelişim süreçi diyerlerine göre önde ögretmenimiz bunları söyledi fazla yemek yemesin boyu benim boyumu gececek diyerekten cocugun yanında buşekilde bize azarlar tarzda konuşuyor her toplantıda rencide ediyor ve dünde yazılı kagıt imzalattı olunuz başaramadı ben ögretemedim birdaha okusun birinci sınıfı diyor ne yapmam gerek babası dahi oğluna üzülüyor oğlum ana okuluna gidemedi bazı nedenlerden dolayı ama yazı yazıyor okuyordu tranvatik bir ola yaşadı bunları ögretmenine anlattıgım halde bize oğlunuzula bizat yakından ilgilenecegim dedi ama ilgilenmedi haberli habersiz sınıfına giderdim ögretmen ya tlf la konuşuyor yada dışarı cıkmış sigara içiyordu cocuklar sınıfta birbirlerini hırpalıordu oğlumun önlüyünü ırtmışlarıdı ama neden se yinede ceza alan oğlum oldu lütfen yardım edin

Sevgili atinin; Çocuğunuzu bir psikologa götürdünüz mü? Durumu okul psikologu ile görüştünüz mü?

Travmatik bir olay yaşadı, demişsiniz. Bu nasıl bir travmaydı?

Okuyan, yazabilen bir çocuğu öğretmen sınıfta bırakmaz. Lütfen isteğinizi ''Aile Katılımı'' ya da ''Etkinlik İstekleri'' bölümlerinden birine konu açarak ve yazım hatalarına dikkat ederek belirtiniz.

Böylece size öneri getirecek birçok meslektaşım olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos