Neler yeni

Sağlıklı Sağlıksız Diş,Mikrop, Diş Fırçası,Diş Macunu

Çok sevimliler :) Oynar göz kullanılması güzel olmuş.
Çocuklar bu kuklaları harika konuştururlar :)
Paylaşım için teşekkürler.

Ayşe86

Kayıtlı Üye
Dişçi korkusunu küçük yaşta engellemek ve diş bakımını desteklemek için ideal bir çalışma :)

buna uygun hikaye
KUKLA İLE HİKAYE ANLATIMI
ÇÜRÜK DİŞ İLE SAĞLAM DİŞ

Çürük diş:Of…iyice çürüdüm of…
Sağlam diş:Hey neden oflayıp duruyorsun ?
Çürük diş:neden olacak baksana şu halime her gün biraz daha çürüyorum.Eski beyaz ve sağlıklı günlerimi özlüyorum.
Sağlam diş:Aaa… sen ..sen …nasıl bu hale geldin.
Çürük diş:Nasıl olacak Ayşe dişlerini hiç fırçalamadı o yüzden bende çürüdüm dedi ağlamaklı bir sesle.
Sağlam diş:Ama bütün çocuklar dişlerini günde en az iki kere fırçalaması gerektiğini bilirler.Öyle değil mi çocuklar.
Çocukların cevabı beklenir.
Çürük diş:Çocuklar sizler dişlerinizi fırçalıyorsunuz öyle değil mi?Eğer fırçalamazsanız dişleriniz çürür.
Sağlıklı diş:Benim gibi bembeyaz ve sağlıklı dişleriniz olsun istiyorsanız günde en az iki kere ne yapıyoruz ?
Çocukların cevapları beklenir.
Daha sonra kuklalar çocuklara veda ederler.Çocuklar sanat etkinliğinde yaptıkları kuklaları kullanarak sahnenin arkasına geçerler ve diş kuklalarını diledikleri gibi konuştururlar.

Selma Hoca

Kayıtlı Üye
buna uygun hikaye
KUKLA İLE HİKAYE ANLATIMI
ÇÜRÜK DİŞ İLE SAĞLAM DİŞ

Çürük diş:Of…iyice çürüdüm of…
Sağlam diş:Hey neden oflayıp duruyorsun ?
Çürük diş:neden olacak baksana şu halime her gün biraz daha çürüyorum.Eski beyaz ve sağlıklı günlerimi özlüyorum.
Sağlam diş:Aaa… sen ..sen …nasıl bu hale geldin.
Çürük diş:Nasıl olacak Ayşe dişlerini hiç fırçalamadı o yüzden bende çürüdüm dedi ağlamaklı bir sesle.
Sağlam diş:Ama bütün çocuklar dişlerini günde en az iki kere fırçalaması gerektiğini bilirler.Öyle değil mi çocuklar.
Çocukların cevabı beklenir.
Çürük diş:Çocuklar sizler dişlerinizi fırçalıyorsunuz öyle değil mi?Eğer fırçalamazsanız dişleriniz çürür.
Sağlıklı diş:Benim gibi bembeyaz ve sağlıklı dişleriniz olsun istiyorsanız günde en az iki kere ne yapıyoruz ?
Çocukların cevapları beklenir.
Daha sonra kuklalar çocuklara veda ederler.Çocuklar sanat etkinliğinde yaptıkları kuklaları kullanarak sahnenin arkasına geçerler ve diş kuklalarını diledikleri gibi konuştururlar.
çok güzel teşekkürler:)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos