1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com veya 0506 296 64 94 ten bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
    Duyuruyu Kapat

Anasınıfı Renk Grafiği Örneği (Kalıplı)

'Renk Grafikleri' forumunda Musa BAL tarafından 12 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. Musa BAL

Musa BAL Administrator

Alınan Beğeniler:
    1
    Anasınıfı Renkler Grafiği
    Anaokulu Renk Grafikleri Kalıplarıyla
    Değişik Renk Grafiği
    Kalemli Renk Grafiği Kalıplı

Bu renk grafiği anasınıfında renk kavramının daha kolay öğretilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Okul öncesi eğitim kurumlarında öğrettiğimiz renkler ana renkler ve ara renkler olarak ayrılmaktadır. öncelikle ana renkleri öğretiriz. Arkasından ara renkleri öğretiriz. Ara renkler de ana renklerden bazılarının karışımı olduğu için renk grafiğinin şekilsel görüntüsü de önem arz eder.

Aşağıdaki renk grafiği dairesel ve belli bir düzende hazırlanmıştır. Mesela mavi ve sarı renklerin karışımından yeşil renk ortaya çıkmaktadır. Renk grafiğimizdeki dizilim de bu mantığa uygun olarak sıralanmış, mavi kalem ile sarı kalem arasına yeşil kalem koyulmuştur.

Bu sistemde okul öncesi eğitim kurumlarında ana renkler ve ara renkler daha kolay öğretilebilir. Ayrıca altta renk grafiğini daha kolay hazırlayabilmeniz için kalıplar da verilmiştir.

Renk grafiğinin hazırlanmış hali:

Bunlar ise renk grafiğinin kalıpları. Öneri: Belirtilen renkte kartonları A4 ebatında kesip yazıcıya koyun ve yazdırın. Çizgilerin üzerinden kalemle geçmekte fayda vardır.

Renk Grafiğinin Son Hali

2. Selma Hoca

Selma Hoca Moderator

Alınan Beğeniler:
    1
    çok teşekkürler hocam emeğinize sağlık.

3. Emel Hoca

Emel Hoca Moderator

Alınan Beğeniler:
    0
    Kişiler belirli çizgiler içinde giderler. :) Şöyle bir geçmiş grafiklerime baktığımda hep aynı çizgilerde kalmışım.

Bu yıl grafiklerde bir farklılık, bir değişiklik yok mu?

4. Musa BAL

Musa BAL Administrator

Alınan Beğeniler:
    1
    kullanışlılık bakımından çok işlevsel olduğu için değiştirme gereği duymadım hocam :)

Bu Sayfayı Paylaş