Neler yeni

Penguenler ve Kutup Ayısı

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
Penguenler ve Kutup Ayısı

Penguenler , güney kutbu’ nda yaşıyorlarmış. Bir gün kuzey kutbu nu ziyaret etmeye karar vermişler. :027:

Bütün penguenler , bavullarını toplayıp yola çıkmışlar.

Fakat Güney kutbu ile Kuzey kutbu , Birbirine çoook uzaklarmış. Penguenler;
Yüzmüşler yüzmüşler, yüzmüşler…
Derin sularda, balıklarla yarış yapmışlar.

Sonunda kuzey kutbuna ulaşmışlar. Kuzey kutbuda tıpkı güney kutbu gibi bembeyazmış..
Penguenler etraflarına bakarken birden korkunç bir ses duymuşlar..
Sesin geldiği yere doğru bakınca birde ne görsünler? :shocked:

Kocaman beyaz bir ayı, yavrularıyla beraber kendilerine doğru geliyormuş. Penguenler Güney kutbunda hiç görmedikleri bu hayvandan korkup sağa sola kaçışmışlar…:013:

Kutup ayısı; ‘’çabuk evinize geri dönün burası benim evim. Şimdi uyumaya gidiyorum. Uyandığımda sizi burada görmeyeyim. ‘’ demiş. Penguenler, kutup ayısının arkasından bakakalmışlar.:035:

Penguenler, kutup ayısıyla konuşup onu ikna etmeyi düşünmüşler. Fakat yanına gittiklerinde ayı uyuyormuş. Onlarda ayıyı uyandırmaya cesaret edememişler.:001:

Sonunda penguenler çaresiz gitmeye karar vermişler. Tam kuzey kutbundan ayrılacakken birinin
İMDAAAAATTTT !! diye bağırdığını duymuşlar.

Denize baktıklarında yavru kutup ayısının suyun içinde çırpındığını görmüşler. Bazı penguenler , Hemen suya atlamışlar.:shocked:

Boğulmak üzere olan yavru kutup ayısını kurtarmışlar…

Penguenler ayıcığı iyileştirmeye çalışırken anne kutup ayısı yanlarına gelmiş.:013:

Penguenlerin yavrusunu incittiklerini düşünerek kızmış..
Neyseki yavru kutup ayısı o sırada kendine gelmiş..:shocked:

Annesine, ‘’ben uyandığımda sen hâlâ uyuyordun. Bende sana haber vermeden denize girdim. Fakat denizin içindeyken bacağım ağrımaya başladı. Yüzemedim ..’imdaaattt’ diye bağırınca penguenler yardımıma koştu’’ demiş. :8:

Anne kutup ayısı, yavrusunun büyük bir tehlike atlattığını anlamış.. kurtulduğu içinde şükredip ağlamaya başlamış..
:001:
Sonrada penguenlerden özür dilemiş. Penguenlere , ‘kuzey kutbu çok büyük bir yer. Buraya hepimiz sığabiliriz.

İstediğiniz kadar kalabilirsiniz ‘’ demiş.. O günden sonra penguenler ve kutup ayısı, çok iyi arkadaş olmuşlar. :21:
:045:

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos