1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com veya 0506 296 64 94 ten bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
    Duyuruyu Kapat

SAYILAR (çomak kukla ile anlatım)

'Masallar ve Hikayeler' forumunda Özlem.drmz tarafından 2 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. Özlem.drmz

Özlem.drmz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Bir:
    -merhaba arkadaşlar beni tanıdınız mı?
    Öğrenciler:
    -Bir ..
    Bir:
    -Evet ben birim, sayıların birincisiyim.Oyunlarda, yarışmalarda, çalışkanlıkta herkes beni seçer.Birinci olmak ister.Ben en küçük sayıyım ama çok değerliyim.Bir inci tanesiyim.
    İki:
    -Peki ben.. Ben değersiz miyim? Bir elin nesi var, iki elin sesi var.Her insanda neden iki göz iki kulak var?
    Üç:
    -Şşşt .. Arkadaşlar, sesiniz çok yüksek.Şimdi en büyüğümüz gelirse bize kızar.Hem siz boşuna tartışıyorsunuz.Çocuklar en çok beni sever.Resimlerde yan çizer martıya(M) benzetirler. Bazende 'E' ye benzetirler.
    Dört:
    -Aşk olsun sana üç, beni sevmiyorlar mı? Bak şimdi ismimi nasıl da yüksek sesle söyleyecekler. Arkadaşlar iki iki daha kaç eder?
    Öğrenciler:
    -Dört ..
    Dört:
    -Gördün mü?
    Beş:
    -Merhaba arkadaşlar benim adım beş. Bende olurum size eş.
    Altı:
    -Ben altı, yemeğimi kim aldı? Siz gördünüz mü arkadaşlar?
    Yedi:
    -Benim adım ne?
    Öğrenciler:
    -Yedi.
    Altı:
    -Ne yemeğimi yedi mi yedi? Aşkolsun sana yedi..
    Yedi:
    -Hayır ben yemedim kara kedi yedi!
    Sekiz:
    -Ben deniz sekiz, üstüm başım tertemiz. Temizleri herkes sever. Öyle değil mi arkadaşlar?
    Öğrenciler:
    -Evet..
    Dokuz:
    -Benim adım dokuz. Sakın altı ile karıştırmayınız. Benim kuyruğum aşağıya doğru onun kuyruğu ise yukarıda ..
    Sıfır:
    -İhi ihi.. Beni kimse hatırlamadı. Biliyorsunuz arkadaşlar ben tek başıma bir işe yaramam ama sağ tarafa geçersem değeriniz yükselir.
    Sayıların hepsi:
    -Doğru söylüyor arkadaşlar.On'a hep ihtiyaç duyarız.On'uda aramıza alalım.
    Bir:
    -Gel yanıma şöyle, geç sağıma. Şimdi kaç oldum çocuklar bilin bakalım?
    Öğrenciler:
    -On ..

(diğer sayılar da eklenerek sürdürülebilir..) :)

Bu Sayfayı Paylaş