1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com veya 0506 296 64 94 ten bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

Tuvalet Kağıdı Rulolarından Elma Ağacı (Kalıplı)

'Rulolardan Yapılan Etkinlikler' forumunda Meltem Hoca tarafından 12 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

 1. Meltem Hoca

  Katılım:
  19 Eylül 2011
  Mesaj:
  1,089
  Alınan Beğeniler:
  1

  Bu etkinlikteki elma sayısını öğrenmekte olduğunuz sayı kadar uygulayabilirsiniz. Mesela 3 rakamını öğrenmekte iseniz, ağaca 3 adet elma yapıştırabilir. "Ağacımızda kaç elma var, ağacımızdaki elmaları sayalım" gibi yönergelerle etkinliği geliştirebilirsiniz. Etkinlik sonunda "Dalda Duran Üç Elma" şarkısını öğretebilirsiniz. Elma ile ilgili şiir, bilmece, tekerleme, parmak oyunları ile etkinliği zenginleştirebilirsiniz.


  Bu etkinlik için ihtiyacımız olan malzemeler;

  -Tuvalet kağıdı rulosu
  -Yeşil fon kartonu
  -Kahverengi boya
  -Kırmızı düğmeler (pul, boncuk vs. de olabilir)
  -Yapıştırıcı

  Yapılışı;

  Ruloyu tercih ettiğiniz bir boya ile boyayın. Tercihinize göre boyamak yerine kahverengi el işi kağıdı ile de kaplayabilirsiniz. Yeşil fon kartonuna çıkardığınız kalıbın üzerine kırmızı düğmeleri yapıştırıp elmaları oluşturun. Kuruduktan sonra bu kalıbı rulonun iki yanına kesikler atarak yerleştirin veya yapıştırarak sabitleyin. Elma ağacımız hazır.


  [​IMG]

  Kalıbı;

  [​IMG]

  Yabancı siteden alıntıdır.
   

Bu Sayfayı Paylaş