1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com veya 0506 296 64 94 ten bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
    Duyuruyu Kapat

Yıl Sonu Gösterileri

'GÖSTERİLER İÇİN FİKİR VE İSTEK' forumunda İrem-Özge tarafından 26 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. İrem-Özge

İrem-Özge Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Merhaba,

Bir veli olarak merak ettiğim bir konu var sevgili öğretmenlerim.
    Anasınıflarında yapılan yıl sonu gösterileri sizce gerekli midir?
    Yoksa zorunluluk olması sebebiyle mi yapılıyor?

Teşekkürler.

2. Emel Hoca

Emel Hoca Moderator

Alınan Beğeniler:
    0

Sevgili İrem&Özge;

Yılsonu gösterileri zorunlu değildir. Çocuk merkezli eğitimden de son derece uzaktır.

Çocukların ve bizlerin strese girdiğimiz, bazen sınıflar arası kıyaslamaların bile yapılabildiği hoş olmayan bir yığın olumsuzlukları beraberinde getiren bir gösteri bütünüdür.

Üstelik planınızı uygulayamaz, ele almanız gereken kazanımlara ulaşamazsınız.

Siz istemeseniz de bazı hallerde zorunlu tutulmanız nedeni ile uygulanıyor.

Sanırım kızınız böyle bir çalışma içine girmiş gibi görünüyor. Açtığınız konudan bunu hissettim.:)

3. İrem-Özge

İrem-Özge Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Emel öğretmenim kızım henüz böyle bir çalışma içine girmedi ama kaçınılmaz son olarak girecek gibi görünüyor. :)
    Şu an okul araştırma dönemindeyiz. Gidip görüştüğüm okulların hepsinde yılsonu gösterisi gibi bir dayatmanın çocukları kötü etkilediğinden bahsettiğim için tepki aldım.
    Aldığım cevap çocukların öz güveni gelişiyor, kendilerini önemli hissediyorlar, toplulukla birlikte iş yapma özelliği kazanıyor gibi bahanelerle karşılaştım. Olayın maddi boyutunu öne süren okullar bile oldu. Çok fazla bir para istemiyoruz diyenler oldu.Tamamen reklam, rekabet amaçlı yapıldığına dair inancım değişmedi ama okul araştırması kriterlerimden bunu çıkardım. :)

4. Emel Hoca

Emel Hoca Moderator

Alınan Beğeniler:
    0

Ben aradığınız kriterlere uyan bir okul bulacağınıza yürekten inanıyorum.

:003:

5. İrem-Özge

İrem-Özge Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Bende buna dair inancımı kaybetmek üzereyim maalesef öğretmenim.
    Tüm özellikleri bünyesinde barındıran bir okul bulmak inanın çok zor.
    Umarım ileri ki yıllarda anneler babalar bunları düşünmek zorunda kalmaz.
    Tüm çocuklar aynı şartlarda eğitim görebileceği donanımlı okullarda, idealist, çocukların gereksinimlerini bilen ve ülkesine bağlı çocuklar yetiştiren eğitimciler ile birlikte olabilirler.

Bu Sayfayı Paylaş